Çamaşır Makinesinde Yıkandı!

camasir- makinesinde- yikanan-kedi (2)İngiltere’nin Manchester kentinde, eşine az rastlanır bir olay yaşandı. Henüz yedi aylık bir kedi olan Poppet, meraklı yapısı ve sahibinin dikkatsizliği sonucu, tam 50 dakika boyunca çamaşır makinesinde kaldı.

Üstelik çamaşırlarla birlikte tam 50 derece sıcaklıktaki suda yıkandı. Muhtemelen çamaşırların arasına gizlenen yavru, daha sonra yine sahibi fark etmeden makinenin içine girmiş.

Kedinin 27 yaşındaki sahibi Laura Gilholme, çamaşır makinesinin kapağını açtığında, karşısında hareketsiz olarak bu yavruyu gördüğünü ve çok şaşırdığını söylüyor. Tabii onu gördüğünde hareketsizmiş ve öldüğünü düşünmüş. Ancak çok geçmeden veterinere doğru yol alan Gilholme, mucizevi bir şekilde Poppet’in hayata döndürülmesini sağlamış. Veterinerler, gerçekten de bunun bir mucize olduğunu dile getiriyor.

Ve tabii ki hayvanseverlere bir tavsiye: Teknoloji, her ne kadar hayatımızı kolaylaştırırsa kolaylaştırsın, kontrolü hiçbir zaman elden bırakmamamız ve “dikkat” faktörünü hiçbir zaman unutmamamız gerekiyor. Aksi halde çok üzücü sonuçlarla karşılaşabiliriz.

Peki, haberi biraz gülümseyerek bitirmeyi deneyelim. Sizce kediler, 9 canlı mıdır?

Mahmut Saral