Champion Sizinle Tanışmaya Geliyor…

champion-sizinle-tanismaya-geliyor-01Hayatınızı paylaştığınız sevimli dostunuz, Champion için de çok değerli. Bu nedenle de Champion sizinle tanışmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin ilk premium kuru mama markası Champion, 26-29 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Pet İstanbul Fuarı D-7 numaralı stantta yerini alıyor…

Türkiye’nin ilk kuru mama üreticisi Tropikal Pet’in premium markası Champion, Pet İstanbul 2013 Fuarı’nda yerini almaya hazırlanıyor. Türkiye’yi kaliteli yerli mama ile buluşturan Champion, 26 – 29 Eylül 2013 tarihleri arasında düzenlenecek, Pet İstanbul Fuarı’nda D-7 numaralı stanttaki yerini alıyor.

Tanışma hediyesi olarak fuar sırasında ilk siparişlerini veren petshop ve veteriner hekim kliniklerine yüzde 10 indirim uygulayacak olan Champion, kuracağı stant ile etkinlik boyunca ürün ve hizmetlerinin tanıtımını da yapacak.
Standını ziyaret edecek evcil hayvan sahiplerini de unutmayan Champion, standa uğrayan tüm hayvanseverlere kedi ve köpeklerinin kaybolmaları halinde hızlıca bulunmalarını sağlamak amacıyla adlarının ve iletişim bilgilerinin yazılı olduğu sevimli madalyonlar hediye edecek.

champion-sizinle-tanismaya-geliyor-07Geniş Ar-Ge çalışmaları ile lezzet ve içerik bakımından en üst noktaya taşınan Champion markası 72’den fazla hammadde içeriyor. Champion özenle hazırlanan içeriğiyle evcil hayvanlara sağlıklı ve mutlu bir yaşam sağlıyor. Kendine özgü tat ve kokusuyla hem kediler hem de köpeklerin ihtiyaç duyduğu tüm besinleri karşılayan marka; evcil hayvanların gelişiminde kritik rol oynayan folik asit katkılı çeşitleriyle özellikle iki ila 12 ay arasındaki yavru ve anne adayı evcil hayvanların sağlığını destekliyor.

champion-sizinle-tanismaya-geliyor-02Sağlıklı, doğal, kaliteli ve sindirebilirliği yüksek hammaddelerin çeşitliliği ile iştahla tüketilen Champion mamalar, sevimli dostların yaş ve boyutuna özel beslenme seçenekleri de sunuyor. Yaşı ilerlemiş, fazla kilolu ve kısırlaştırılmış kedi-köpekler için daha az kalorili “Light Mamalar” hazırlayan Champion, light ürünlerinde dahi lezzeti en üst noktaya taşıyor. Her yaş aralığına özel mamalar hazırlayan Champion’un, yavru kedi – köpekler, hamile ve emziren dişiler için de özel folik asitli mama formülleri bulunuyor.

Küçük ve orta ırk köpekler için özel üretilen tavuklu ürünü ile Champion hem içerik hem tane yapısı ile öne çıkıyor. Yetişkin kediler için de lezzetli ve besleyici tüm lezzetleri bir arada sunan Champion, Dana Etli, Tavuk Etli ve Somon & Pirinçli mamalarıyla sevimli dostların kalbini fethediyor.

champion-sizinle-tanismaya-geliyor-05Bağışıklık sistemi Champion’a emanet…
Güçlü bir bağışıklık sistemi için içeriğindeki A, D, E ve B7 (Biotin) vitaminleri, çoklu doymamış yağ asitleri, linoleik asit (LA), demir (Fe), maya kaynaklı beta-glukan ile evcil hayvanlarınızı potansiyel sağlık sorunlarından koruyan yeni Champion mamaları, besin öğesi içerikleriyle eksiksiz bir beslenme sağlıyor.

Yapay gıda boyası içermeyen mamalar, özel tane yapısı sayesinde hayvanların ağız ve diş yapılarına uygun boyutlarda üretiliyor. Tüm Champion mamalar paketlendikten en geç 24 saat sonra raflardaki yerini alıyor. Champion, kedi ve köpek mamalarının yanı sıra muhabbet kuşu, kanarya, papağan, hamster, tavşan gibi diğer evcil hayvanların ihtiyaçlarına da sesleniyor.

champion-sizinle-tanismaya-geliyor-08Kedilerin sağlığı için çalışıyor…
Tamamen doğal olan ‘bentonit’ toprağından üretilen Champion Bentonit Kedi Kumu, kedilerin sağlığına zarar verebilecek hiçbir zararlı madde içermiyor. Hammaddesinde kullanılan doğal minerallerin moleküler yapısı sayesinde yüksek sıvı emme gücüne sahip olan kedi kumu; ıslanınca anında topaklaşarak sıvıyı çok kısa sürede absorbe ediyor. Çabuk ve sıkı topaklar oluşturan Champion Bentonit, sıvının kedi kumu kutusunun en altına inip orada birikmesini önlüyor. Sıradan bir kedi kumunun 30 kilosuna eşit olan 5kg Champion Bentonit Kedi Kumu’nun içindeki, Bentonit minerallerinin moleküler yapısı ve mikro gözenekleri sayesinde su ve koku emme kapasitesini artırıyor.

champion-sizinle-tanismaya-geliyor-03Kuşları da unutmadı…
Champion, Papağan ailesinin en küçük ferdi olan, evlerin neşesi muhabbet kuşlarına özel dört yeni ürününü de tüketici ile buluşturuyor. Özel formüllü Champion ürünler içinde Doğal Muhabbet Kuşu Yemi, Supermix Muhabbet Kuşu Yemi yanı sıra Ballı Doğal Muhabbet Kuşu Krakeri ve ek faydalı Supermix Muhabbet Kuşu Krakeri ile muhabbet kuşlarının yaşam kalitesini daha da arttırıyor.

Sektörün lider markası…
Ürünleri pet food üretiminde en yüksek kriterler olarak kabul edilen Amerika Birleşik Devletlerinde üretilen kedi köpek mamalarının kriterlerini belirleyen AAFCO (The Association of American Feed Control Officials- Amerika Yem Kontrol Yetkilileri Derneği ) kriterlerine uygun olarak üretilen Ürünlerini AAFCO Champion’un üreticisi Tropikal Pet, sektöründeki lider konumunu koruyor.

Yüzde 60 hissesi ABD merkezli “The Riverside Company” yatırım fonu tarafından satın alınmış, Türkiye’deki yabancı yatırımlı ilk pet firması olan Tropikal Pet, tamamen ithalata dayalı olan yerli evcil hayvan mama sektörüne öncülük ediyor. Türkiye’den Avrupa Birliği ülkelerine ihracat yapma izni olan EU belgesine sahip olan firma mamalarını; Almanya, İtalya, Hırvatistan, Bulgaristan, İran, Irak, Letonya Suudi Arabistan, Lübnan, Birleşik Arap Emirlikleri; Libya, Mısır, İsrail ve Kıbrıs’a ulaştırıyor. 5 milyon Dolar yatırımla 2011 yılında açtığı ikinci hattı ile yılda 35 bin ton civarında üretim yapma kapasitesine sahip Tropikal Pet, 2 bin 500 m2’lik bir alana yayılan tesisinde ürettiği mamalarını Türkiye genelinde 3 bin 500’den fazla noktaya ulaştırıyor.

Türkiye’nin ilk, en büyük ve lider kuru mama üreticisi Tropikal Pet’in premium markası Champion ve ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için www.championpet.com.tr ve www.tropikalpet.com.tr adresleri ziyaret edilebilir.

champion-sizinle-tanismaya-geliyor-06