Dört Kulaklı Kedi Görenleri Şaşırttı!

dort-kulakli-kedi (3)Rusya’nın uzak doğusunda, Vladivostok’da yaşayan kedi yavrusu Luntik görenleri şaşırtıyor.

Luntik’in diğer kedilerin aksine iki (ya da üç) değil, tam dört kulağı var. Üç ay önce doğan Luntik bu sıra dışı görünümü nedeniyle ilgi odağı.

Adı Rusça’da “Ay” anlamına gelen Luna’dan türetilen kedi, bir benzin istasyonunda annesi Musya ile yaşıyor. Aslında adını da dört kulaklı bir uzaylının maceralarını konu alan “Luntik” (Ay böceği) adlı çizgi filmine borçlu.

Ancak dört kulağı, Luntik’in akranlarından daha iyi duymasını sağlayamıyor. Çünkü veterinerlere göre, Luntik’in sadece bir çift kulağının kulak kanalına bağlantısı var. Önde duran ikinci kulak çifti ise sadece kepçelerinden ibaret: Bir anlamda dekoratif.

Bu gibi fazladan gelişen organlar, kedilerde bütünüyle görülmemiş bir durum değil. İki yıl önce de Chicago’da yaşayan dört kulaklı Yoda ilgi odağı olmuştu. Bazı kedilerin vücutlarının yanlarında kanat gibi fazlalıklarla doğduğuna da rastlanıyor.

Luntic adlı minik kedi, dört kulağa birden sahip olması sebebiyle önce yerel kanalda şöyle bir göründü, ardından uluslararası haber ajanslarının ilgisine mazhar oldu. Şu sıralar kendisine yanaşan objektiflere türlü şirinlikler yaparak poz vermekle meşgul.

dort-kulakli-kedi (1)