Eskişehir Sokak Hayvanları Festivali

esk-sokak-hayvanlari-festivaliEskişehir Sokak Hayvanları Güzellik Yarışması ve Sokak Hayvanları Yararına Düzenlenen Kermesle Birlikte Güzel iki Ramazan Akşamı Yaşanacaktır.20.07.2013 saat 16:00’da kermes başlayacak, aynı akşam saat 21.00 ‘de kedi güzellik yarışması düzenlenecektir.21.07.2013 saat 16.00 da tekrar kermesimiz açılacak, aynı akşam saat 21.00’de köpek güzellik yarışması düzenlenecektir.Amaç; ırk, tür ayrımcılığı yapmadan her kedinin ve köpeğin güzel ve özel olduğunu göstermek, satın alınmayıp, sahiplenilenmenin önemini halka göstermektir.Bu sebeple; çomarlar, tekirler yarışacaktır.Cins, ırk kedi ve köpekler yarışmaya dahil edilmeyecek, sokaktan, bakımevlerinden sahiplenilmiş kedi ve köpekler yarışacaktır.

YARIŞMA ŞARTLARI;
1)Her hayvan sahibi tek bir kedi ve tek bir köpeği aday göstereceklerdir.
2)6 ay üstü kedi ve köpekler aday olabileceklerdir.
3)Evi olmayan, sokakta yaşayan kedi ve köpeklerde aday olabileceklerdir.Bir günlük velisi olup, tüylerini tarayıp, getirebilirsiniz.
4)Etkinlik altında paylaşılan form doldurulup, 2 adet fotoğrafıyla birlikte önkayıtlar ehkd26@gmail.com adresine yada duygukurtzengin@hotmail.com adresine gönderilecektir.
5)Son başvuru tarihi 16.07.2013 saat 17.00’ye kadardır.
6)17.07.2013 tarihinde ön eleme juri tarafından yapılacak ve adaylığı kabul edilenlere 18.07.2013 tarihinde telefonla bilgi verilecektir.
7)Aday Kediler box ile sahipleri sorumluluğunda yarışmaya alınacak, platforma sahipleriyle birlikte bel tasmasıyla sahibine sabitlenip tanıtılacaktır.
8)Aday köpekler sahipleri sorumluluğunda tasmayla yarışmaya alınacak,platforma sahipleriyle çıkacaklardır.

Bilgi için Duygu Kurt Zengin 532 617 49 57

JÜRİ ÜYELERİ:
Tepebaşı Doğal Yaşam Merkezi Veterineri Hamit Cem Köse
Odunpazarı Bakımevi Veterineri Serap Hasırcı YAVUZ
Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Duygu Kurt Zengin
Eskişehir Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Buket Ünlü Hatip
Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Ece Bilgin

 

eskisehir-sokak-hayvanlari-festivali