İzmir’den Doğal Yaşam Kareleri

izmirden-dogal-yasam-kareleri-052’nci düzenlenen ‘Doğal Yaşam Parkı’ temalı fotoğraf yarışması sonuçlandı.

İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği ‘Doğal Yaşam Parkı’ temalı fotoğraf yarışması sonuçlandı. Seçici Kurul, 1435 fotoğraf içinden ilk 4’ü belirlemekte zorlandı. 50 fotoğraf da sergilenmeye değer bulundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’nın düzenlediği ‘Sizin Gözünüzden Doğal Yaşam’ konulu fotoğraf yarışmasında dereceye girenler belli oldu. Doğal Yaşam Parkı’nda barınan 120’den fazla türde 1200’ü aşkın hayvanı genç nesillere tanıtmak ve fotoğrafçılığın gelişmesine katkı sağlamak amacıyla ikincisi düzenlenen yarışmaya 287 kişi, 1435 fotoğrafla katıldı. Geçen yıl ilki düzenlenen yarışamaya 147 kişi, 735 fotoğrafla katılmıştı.

Doğa fotoğrafçısı ve yaban hayatı gözlemcisi Prof. Dr. Bayram Göçmen, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gökhan Birinci, doğa fotoğrafçısı ve yaban hayatı gözlemcisi Prof. Dr. Kazım Çapacı, fotoğraf sanatçısı ve İFOD kurucularından Lütfü Dağtaş, Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Film Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yüksel Batur’dan oluşan seçici kurul, yaptıkları değerlendirmenin ardından dereceye giren 4 fotoğraf ile sergilenmeye değer bulunan 50 fotoğrafı belirledi. Emrah Abi birincilik ve mansiyon ödülüne layık görülürken, Vefa Taner Çankaya ikinci, Serdar Güven üçüncü oldu.

Dereceye giren fotoğraflar ile sergilenmeye değer bulunan fotoğraflara İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin resmi Facebook adresi ‘www.facebook.com/izmirbuyuksehirbel’ adresinden ulaşılabiliyor.