Schoep Hayatını Kaybetti!

20 yıl boyunca her gün böyle uyuttu…

john-unger-ve-schoep (1)Hasta köpeğinin ağrılarını dindirmek için onu her akşam gölde kucağında uyutan John Unger’in köpeği Schoep hayatını kaybetti.

ABD’nin Wisconsin eyaletinde yaşayan John Unger ve 20 yaşındaki köpeği Schoep’in geçtiğimiz yıl gölde çekilen fotoğrafı internette sansasyon yaratmıştı. John Unger, köpeğinin ölümünü adlarına özel olarak açılan Facebook sayfasında duyurdu. Eklem iltihabı olan Schoep’ın ağrılarını dindirmek için onunla her akşam göle giren Unger’in, köpeğini uyuturken çekilen karesi Facebook’ta ortaya çıkmıştı. Karşılıksız sevgiyi anlatan kare, bugüne kadar milyonlarca kişi tarafından paylaşıldı.

20 yıldır köpeğinin yanından ayrılmadığını belirten Unger bir röportajda, Schoep’i 8 aylıkken sahiplendiğini açıklamıştı. İnternette binlerce kez beğenilen fotoğraf  Unger’in yakın arkadaşı Hannah Stonehouse Hudson tarafından çekildi. Sahibi, Schoep’in ölüm haberini bu fotoğrafla duyurdu. Hudson fotoğrafın altına yazdığı yazıda Unger’in köpeğini her akşam göle taşıdığını söyledi. Hudson şunları yazdı, “Göl bu mevsimde durgun. Suyun derecesi de Schoep’in ağrıyan kemiklerine iyi geliyor. Schoep sadece suda uyuyabiliyor. İnsanlar bu fotoğrafa baktıklarında saf sevgiyi, inceliği ve insanlarla köpekler arasındaki bağı gördüklerini söylüyor.”

john-unger-ve-schoep (2)