Kedinizin Davranış Biçimini Test Edin!

  • Sosyalleşme Testleri

Yavru kedinizi uzaktan izleyin.

Eğer sizin ayakkabı bağcıklarınızla oynamaya koşuyorsa veya size değecek şekilde sürtünüyorsa, düzgün sosyalleşmiş denebilir. Eğer ürkekse ve siz her yaklaştığınızda kaçmaya çalışıyorsa, düzgün sosyalleşmemistir. Yavru kedinize daha çok oyuncak ve alan vererek , onunla oynayarak sosyalleştirmeniz çok önemlidir.

yavru-kediler-03

  • Aliminyum Folyo Topu Testi

Yavru köpeğinize doğru aliminyum folyo topu yuvarlayın. Yavaş hareket etmesi korkularının bir ifadesidir ya da dışarıdan gelen hareketlere ilgisizliğinin belirtisidir.

oyun-oynayan-kedi

  • Egemenlik Testi

Sırt üstü yatarken karnını okşamanıza izin veren yavru kedi, veli otoritesini kabullenmiş demektir. Yumuşak başlı ve birlikte yaşaması kolay olacaktır. Diğer yandan eğer, yavru kedi kavga ediyor ya da tırmalamaya çalışıyorsa, karakteri aniden ısırmak gibi beklenmeyen davranışlara eğilimli demektir.

sevimli-kedi-01

  • Gürültü Testi

Yavru kedinin görüş alanı içinde ellerinizi gürültülü şekilde çırpın. Eğer gürültüyü merak eder yine de sakin kalırsa, canlı ve hareketli çevreden gelmiştir. Eğer kaçarsa, onu gürültülü ortama, dış dünya ile temas kurarak ve pek çok yeni duyuyu ortaya çıkararark, yavaş yavaş alıştırmalısınız.