Köpeğinizi Mutlu Etmenin 7 Yolu

kopeginizi-mutlu-etmek-021) Düzenli egzersiz ve taze hava köpeğinizin bağışıklık sisteminin doruk noktasında işlemesini sağlayacaktır. Egzersiz çok yorucu bir tempoda olmak zorunda değil sadece devamlı bir yürüyüş veya yerel bir parkta onunla oynanan dostça bir oyun köpeğinizin fiziksel olduğu kadar zihinsel yapısını da geliştirecektir.

2 ) Veteriner ile yapılan düzenli bakımlar şarttır. Veterinerinize yapılan düzenli ziyaretler aklınıza gelebilecek herhangi bir soruyu ona sormanızı da sağlayacaktır,bunun yanında veterinerinize petinizde ciddi ciddi bir şekilde gelişmeden önce herhangi bir sorunu tespit etme imkanını da verecektir.

3 ) Köpeğinize temiz ve sakin bir çevre sağlayın. Petinize uyuyabileceği sakin ve güvenli bir yer verin.Bir çok köpek türü ev içinde aile ile birlikte yaşamayı tercih eder.Sadece bir kaç büyük çaptaki köpek için insan temasından uzak olan çevresel şartlarında evi veya doğada diğer hayvanları korumak için ev dışı bir hayat idealdir.

4 ) Köpeğinize çitlerle çevrili bir bahçe veya benzeri uygunlukta bir yere ulaşma imkanı sunun.Böylece uzun süre evden uzak kaldığınız zamanlarda köpeğiniz kendilerini gün içerisinde bu şekilde rahatlatabilir ve eve oranla daha geniş bir açık alanda zamanını geçirebilir.

Beagle puppy eating5 ) Sağlıklı , taze yiyecek ve temiz su köpeğinizin sağlıgını koruma açısından oldukça önemlidir.Çiğ yiyecekler popüler olmaya devam etse de köpeğiniz bundan zevk almadığı taktirde çok çeşitli alternatifler bulabilirsiniz.Etiketlerini dikkatlice okuduktan ve yapay renkler,tatlandırıcılar ve benzeri koruyucu maddelerden uzak olan hazır yiyecekleri satın alabilirsiniz.Güvenerek alacagınız hazır mamalar petinizin eksik kalan vitamin temininide sağlayacaktır.

Brushing Dogs Teeth6 ) Günlük taranma tüm köpekler için önemlidir , özellikle de uzun tüylü olanlar için.Köpeğiniz için gece yatmadan önce uzun sürmeyecek şekilde taranması iki nedenden dolayı önemlidir.Dökülen tüy ve cildlerini temizleyecek ve ayrıca köpeğinizde gelişebilecek diger sorunların erkenden tesbiti gibi size olanakda verecektir.Köpeğinizin dişlerinin fırçalanması da onların agız sağlıgı için özel diş macunu formülleri ve diş fırçaları vardır.(İNSANLAR İÇİN ÜRETİLEN DİŞ MACUNU ve DİŞ FIRÇALARINI KÖPEĞİNİZ İÇİN KULLANMAYINIZ…)

7 ) Profesyonel eğitimcilerle yapılan olumlu,zevkli eğitimler sizin ve köpeğiniz için iyi bir seçenektir.Eğitim , hem köpeğiniz hem de sizin için eğlenceli olabilir.Cezalandırmaya veya olumsuz yöntemlere dayalı eğitim derslerinden uzak durunuz.Ödüle dayanan bir eğitim köpeğinizi doğru bir şekilde yönlendirmenizi ve köpeğini için tam olarak neyi istediğinizi gösterecektir.