Kadınlar Tatilde Köpeklerini Eşlerinden Daha Çok Özlüyor

Avrupa’nın en çok kullanılan uçak bileti arama ve karşılaştırma motoru Skyscanner,  köpek sahibi seyahatseverlere sevimli dostlarının tatillerini nasıl etkilediğini sordu. 1000’in üzerinde köpek sahibi seyahatsever ile yapılan anketin sonuçları oldukça ilginç.  Anket sonuçlarına göre; tatilde kadınlar köpeklerini eşlerinden, ailelerinden ve arkadaşlarından daha çok özlüyor. Erkek katılımcılar içinse durum tam tersi. Erkek katılımcıların %37’si eşlerini köpeklerinden daha çok özlüyor, kadınlar için bu oran sadece %21’de kalıyor. Kadınların tatilde köpeklerini özleme oranı ise %37.

evcil-hayvan-sahipleri (3)

Dünyada bini aşkın havayolunun milyonlarca noktasını tarayarak en hesaplı uçak bileti alternatiflerini sunan Skyscanner’ın, 1.000’i aşkın köpek sahibi seyahatsever ile gerçekleştirdiği anketin sonuçlarına göre, kadınların seyahatte köpeklerini eşlerinden daha çok özlediği ortaya çıktı.

Kadınların köpeklerine olan tutkusu tatil döneminde de devam ediyor. Kadın seyahatseverlerin pek çoğu tatildeyken bile köpekleri ile iletişimi bir türlü koparamıyor. Katılımcılar, tatildeyken köpeklerinin iyi olup olmadığını öğrenmek için onları bıraktıkları yakınlarını sık sık arıyor ya da onlara mesaj atıyor. Bazıları ise köpekleri ile telefonda bile konuşuyor.

Mektup Yazanlar Bile Var

Anket sonuçları seyahatseverlerin sevimli dostlarından kopmak istemediklerini de ortaya koyuyor. Tatildeyken köpekleriyle Skype ile görüşme yapanlar hatta işi bir adım öteye götürüp köpeği adına mektup ya da kartpostal yazanlar bile var.

evcil-hayvan-sahipleri (1)Tatilde Onlarsız Yapamıyoruz

Avrupa’nın en çok kullanılan uçak bileti karşılaştırma motoru Skyscanner’ın araştırmasına göre tatilde köpeğini çok özlediği için tatilini yarıda kesmeye karar veren seyahatseverler de bulunuyor. Tatile çıkan köpekleriyle çıkan seyahatseverlerin %22’si ise tatilde sevimli dostlarıyla fotoğraf çektiriyor.

Ankete katılan köpekli seyahatseverler, tatilde köpeklerinden ayrılmanın çok zor olduğunu belirtiyor. Katılımcıların yaklaşık beşte biri köpekleri olmadan tatile çıkmadıklarını belirtirken, %20’si de çocukları ya da arkadaşlarındansa sevimli dostlarının kendileri için daha iyi tatil arkadaşı olduğunu söylüyor.

Seyahatseverlerin Tatilde Köpekleri ile İletişim Kurma Şekilleri

  1. Köpeklerinin durumlarını öğrenmek için yakınlarını aramak ya da onlara mesaj göndermek – %40
  2. Telefonda köpekleri ile görüşmek – %14
  3. Köpeklerine kartpostal göndermek- %6
  4. Kartpostalı köpeklerinin ismine göndermek- %5
  5. Skype – %5