Petinizle Seyahat Önerileri

Seyahatlerinizi Daha Rahat Yapmanız İçin Öneriler
Kısa bir tatil de yapıyor olsanız, bütün ülkeyi dolaşıyor da olsanız petler size mükemmel yol arkadaşları olabilirler.

petinizle-seyahat

  • Petinizin sağlık karnesini yanınıza almayı unutmayın. Mümkünse petinizi check-up için veterinere götürün. Aşı karnesinde eksik aşılar olup olmadığını öğrenin. Bunlardan özellikle kuduz aşısı önemlidir. Ayrıca petinizin tasmasında da onun kimlik bilgilerini ve size ulaşılabilecek adres telefon vb. bilgilerin bulunduğundan emin olun.
  • Eğer küçük dostunuz daha önce arabayla seyahat yapmadıysa onu arabaya alıştırmalısınız. Onunla önce kısa mesafeli yolculuklar yapın ve bunu giderek arttırın. Her hayvan seyahat etmeyi sevmez. Petinizi araba tutuyorsa araba hareket halinde değilken onu arabaya alıştırmaya çalışın. Ayrıca veteriner hekiminiz petiniz için ilaç önerebilir.
  • Rezervasyonlarınızı yaparken kalacağınız otel, motel veya pansiyon gibi yerlerin pet hayvanları kabul edip etmediğini sorun.
  • Petinizin sağlık karnesini yanınıza alınız. Bütün hava yolu şirketleri bu sertifikaları seyahat sırasında istemektedirler. Uçak seyahatinden önce veteriner hekiminizi ziyaret edin. Veteriner hekim petiniz için sakinleştirici tavsiye edebilir. Yine petinizin kimlik bilgileri ve size ulaşılabilecek bir numaranın yazılı olduğu tasma gereklidir.
  • Hava yolu şirketlerinin prosedürlerini araştırın. Her şirketin prosedürü farklı olabilir. Onun seyahat sırasında kabinde veya kargoda uçması, taşıma kutusunun özellikleri ve kargoda uçacak ise nasıl besleneceği hakkında bilgi edinmelisiniz.