Sahipli Hayvanlara Hizmet Verilmiyor!

Serbest çalışan veterinerlerin, haksız rekabete neden oluyor gerekçesiyle yaptıkları şikayetten sonra yapılan düzenleme ile sahipli hayvanların belediyelere ait olan hayvan hastanelerinde tedavi ve bakımına son verildi.

İzmir’deki Konak Belediyesi Hayvan Hastanesi’nin kapısına sahipli hayvanlara hizmet verilmediği duyurusu asıldı. Belediye bünyesinde hizmet veren hayvan hastanelerinde, sahipli hayvanlara para karşılığı sağlık ve bakım hizmeti verilmesinin haksız rekatbet yarattığını belirten klinik çalıştıran veterinerler, bu durumdan şikayet etti. Geçen nisan ayında yapılan yasal düzenlemeyle yerel yönetimlere ait klinik ve polikliniklerde sahipli hayvanlara hizmet verilmesi yasaklandı. Konak belediyesi Hayvan Hastanesi’nin kapısına da sahipli hayvanlara hizmet verilmediği duyurusu asıldı.

izmir-konak-belediyesi-veteriner-isleri

Sadece kayıt yapılıyor

Konak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ender Çam, sahipli hayvanlara, kayıt işlemleri dışında hiçbir hizmet vermediklerini belirterek, “Daha önce sahipli hayvanlara ücret karşılığında hizmet vermekteydik. Ancak Nisan 2012’den itibaren, yapılan yasal düzenleme uyarınca artık tüm imkanlarımızı sokakta yaşayan hayvanların bakımı ve sağlık hizmetine harcıyoruz. Sahipli hayvan sahiplerine hiçbir hizmet vermiyoruz” dedi.

Hayvan sahipleri karara tepkili

Hayvanseverler, uygulamaya tepki gösterdi. Hayvan sahipleri, hastanede daha düzenli ve ekonomik bakım yaptırdıklarına dikkat çekerek, özel polikliniklerde  verilen sağlık hizmetinin daha  pahalı olduğunu vurguladılar.

Kaynak: Milliyet