Türkiye’de Bir İlk!

Konak Belediyesi, yeni yaşama geçirdiği hayvan ambulansı ile hasta ve yaralı sokak hayvanlarına modern koşullarda hizmet vermeye başladı.

Konak Belediyesi, yeni yaşama geçirdiği hayvan ambulansı ile hasta ve yaralı sokak hayvanlarına modern koşullarda hizmet vermeye başladı. Sokakta yaşayan hayvanlar veteriner eşliğinde alınıp belediyenin tam donanımlı hayvan hastanesinde kısırlaştırılıyor ve bakımları yapıldıktan sonra Hayvan Hakları Yasası’na göre alındıkları yere tekrar bırakılıyor.

yarali-hayvanlar

Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan Tartan, Türkiye’nin tam donanımlı ve iki ambulansı bulunan tek hayvan hastanesinin sahipli ve sahipsiz tüm hayvanlara hizmet verdiğini belirterek beş veteriner hekim ile çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

Yeni “Sevimli dostlar” hayvan ambulansı ile gelen ihbarlara daha hızlı bir şekilde ulaştıklarını ifade eden Başkan Tartan, “Hastanemiz İzmir’in en donanımlı merkezi. Tüm operasyonlar uzman hekimlerimiz ve teknikerlerimiz sayesinde titizlikler yerine getiriliyor. Ameliyat olan hayvanlar gerekirse yoğun bakıma alınıyor. Merkezimizle gurur duyuyorum. Gelen hayvanları burada iyileşene kadar konuk ediyoruz “dedi.

Hastaneye günde yüzlerce ihbar geldiğini ve her birine ulaşmak için titizlikle çalışıldığını hatırlatan Tartan, sokakta yaşayan hayvanların akla hayale gelmeyecek vahşetlere maruz kaldıklarını belirtti. Tartan, duyarlı hayvan severlerin sokakta yaşayan ve bakımları yapılan hayvanları sahiplenmeleri çağrısında bulundu.

Haftanın her günü mesai saatlerinde açık olan ve cumartesi de yarım gün hizmet veren Konak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde tüm hayvanların kuduz aşıları da ücretsiz olarak yapılıyor. Vatandaşlar mesai saatleri içinde 4594011 numaralı telefonu arayarak ihbarda bulunabilirler.