Yavru Kedinizin Evdeki İhtiyaçları

Yavru kedinizin eve ilk gelişinde,  kedine ait tüm eşyaları bulabilmesi çok önemlidir. Gereken malzemeleri tüm pet shoplarda  rahatlıkla bulabilirsiniz.

1.  Sepet

Yavrunuzun güvende hissedebileceği rahat bir yatak temin edik, fakat yinede yavru kediniz uyuyacağı yeri kendi seçebilir.

2. Kum Kapı

İçinde atıkları tutabileceğiniz ve kötü kokuyu sınırlandıran kapalı bir kum kabı en iyisidir. İçinde yeterli miktarda kum içeren yatay bir kutu ve ve atıkları uzaklaştırmanız için kürek ihtiyacınız olacak.

3. İki Farklı Yemek Kabı

Biri küçük biri büyük, iki farklı yemek kabı seçin. Küçük olan kase kuru mama içim, daha büyük olan ise günün her saatinde kullanıma hazır olan taze su içindir. Suyun kuru mamam ile kirlenmesini engellemek için iki kase arasında yeteri kadar aralık bırakın.

4. Tırmalama Tahtası

Evinizdeki eşyalarınıza zarar vermemesi için, tırmalama tahtası önemli ihtiyaçlarınız arasında…

tırmalama-tahtasi

5. Tasma ve Kayış

Bir tasma, yavru kedinizi kimlik sahibi yapmanın en kolay yoludur. Taşıma kutusu olmadan, herhangi bir yere yapılan yolculuk ve kısa seyahatler için gereklidir.

6. Oyuncaklar

Minik dostunuza çevreyi siz tanıtmalısınız. Evinizdeki temel malzemelerin her birinin kendine ait yeri olmalı. Bir an önce rahatlayacağı su kum kabıyla evinizi tanıtmaya başlayabilirsiniz. Ardından onun için huzur ve güvenlik sığınağı olacak yatağını ve oyuncak aksesuarların gösterin.