Yavru Köpekte Oyuncak Seçimi

Doberman Pinscher puppy, fawn colorGüvenli oyuncaklar Yavru köpeğiniz için önemlidir. Oyuncaklar olmasaydı, önlerine çıkan her şey çiğnenecek potensiyel bir oyuncak haline gelebilirdi. Bunun yanında, bu oyuncaklar aynı zamanda alıştırma yapmaya yardımcı olur. Ayrıca yavru köpeğinizin çiğneme ihtiyacını gidermesi için güvenli bir yoldur. Oyuncakları seçerken , özellikle yavru köpekler için uygun olmasına, parçalanmayacak, yırtılmayacak ve yutulmayacak cinsten olmalarına dikkat edin.

Tavsiye Edilmeyen Oyuncaklar

  •  Köpeğiniz oyuncağı tamamıyla ağzına sokabiliyorsa; bu, oyuncağın çok küçük ve tehlikeli olduğu anlamına gelmektedir.
  •  İpli oyuncaklar saldırgan davranışa sebep olabildiği için tavsiye edilmemektedir.
  •  Sünger oyuncaklar ya da vidalı nesneler, düdük ya da yırtılabilen, yutulabilen, diğer ek parçalar tavsiye edilmemektedir.
  •  Kırılabilen sert ve sivri uçlu ya da parçalı oyuncaklardan kaçının.

Oyuncak OLMAYAN Oyuncaklar

  • yavru-kopekte-oyuncak-secimi-02 Ayakkabılar, giysiler ve çoraplar oyuncak değildir. Yavru köpeğiniz, çiğnemesine izin verdiğiniz ayakkabılar ile çiğnemesi yasak olan ayakkabılar arasında ayrım yapamayacaktır.
  •  Yumaklar, iplikler, makaralar, lastik bantlar ve alüminyum folyodan yapılan toplar, selofan, şişe mantarı ya da bükülmüş teller oyuncak değildir. Ayrıca bu gibi nesneleri oyun aracı yapması halinde yavru köpeğiniz zarar görebilir.
  •  Çocuk oyncakları, yumuşak plastik, kürk, yün, sünger ya da poliüretandan yapılmaktadır. Yavru köpeğinizin bunlardan herhangi birini yutması halinde sindirim sisteminde problem çıkabilir.
  •  Plastik torbalarla köpeğinizin oyun oynaması tehlikelidir. Oyun esnasında köpek, torbanın içine sıkışabilir ve nefes almakta güçlük çekebilir. Başka bir tehlikeli olasılık ise plastik parçaları çiğneyip yutmasıdır.

yavru-kopekte-oyuncak-secimi-01Güvenli Oyuncaklar

* Büyük deriler, naylon çiğneme oyuncakları, sert plastik toplar genellikle eğlenceli ve güvenlidir.
* İçine mama koyabileceğiniz ve yavru köpeğinizin bulup çıkarabileceği küpler ya da toplar, yavru köpeğinizin doğal araştırma davranışını da teşvik edecektir.